Fernándezová ve čtvrtek narychlo přijala dekret, který jí umožnil Redrada odvolat, protože Redrado její předchozí výzvu k rezignaci ignoroval. Šéfa centrální banky odvolala, neboť se odmítnul řídit jiným dekretem, jenž mu nařizoval uvolnit z rezerv banky asi 6,6 miliardy dolarů (zhruba 121,7 miliardy Kč) na zaplacení státních dluhů.
Konflikt už se nepříznivě odrazil i na finančních trzích. Dolů se vydaly dluhopisy argentinské vlády, akcie i kurz pesa. Investoři se obávají, zda jsou argentinské instituce dostatečně stabilní, sledují ale také, jak si Argentina vede osm let po státním bankrotu. Země se koncem ledna chystá k výměně státních dluhopisů a nynější spor jí situaci neulehčuje.
Fernándezová do funkce šéfa centrální banky jmenovala dosavadního viceguvernéra Miguela Pesca. Argentinská média dnes uvedla, že navzdory soudnímu nařízení podniká Pesce kroky k tomu, aby rezervy centrální banky převedl na ministerstvo financí.
Argentinský rozpočet je pod silným tlakem rostoucího deficitu, země však ujišťuje investory, že je připravena vydat poprvé od vyhlášení platební neschopnosti v roce 2002 dluhopisy na zahraničních trzích. Letos bude muset Argentina zaplatit dluhy za zhruba 13 miliard dolarů a podle ekonomů jí na to bude v běžných financích chybět dvě až sedm miliard dolarů. Země má v devizových rezervách asi 48 miliard dolarů.
Podle zákona o centrální bance může exekutiva odvolat člena vedení centrální banky, avšak pouze s doporučením zvláštního kongresového výboru. V prezidentském výnose se však uvádí, že Kongres nezasedá a jeho doporučení není závazné. Redrado už dříve namítal, že odstoupí, pokud jeho rezignaci schválí parlament, což se nestalo.