Dohody s distributory uzavíraly KMV a také jejich dceřiná firma HBSW s distributory v Česku a v zahraničí, zejména na Slovensku, od začátku února 1999 do prosince 2008. "Tyto dohody mohly vést k narušení hospodářské soutěže na trhu sycených nealkoholických nápojů a na trhu nesycených nealkoholických nápojů," uvedl Rafaj.
Podle ÚOHS se prokázalo, že dohody byly ze strany odběratelů dodržovány. Na druhé straně KMV nijak toto dodržování dohod o zákazu exportu nekontrolovaly.
"Společnost KMV s ÚOHS v průběhu správního řízení účinně spolupracovala a přispěla k odhalení a prokázání protisoutěžního jednání," podotkl předseda ÚOHS. V průběhu správního řízení tak KMV přestaly používat smlouvy obsahující problematické ustanovení a svým odběratelům navrhla uzavření smluvního dodatku odsouhlaseného ÚOHS.
Případ antimonopolní úřad uzavřel takzvaným narovnáním s KMV. Podstatou narovnání je právě spolupráce dané firmy, což má za následek i nižší pokutu. Teoreticky to také znamená, že by se KMV neměly proti pokutě odvolat. Tímto způsobem byl uzavřen v pořadí čtvrtý případ. V minulosti se tak stalo u Kofoly, Albatrosu a RWE Transgasu.
Karlovarské minerální vody již jednu pokutu v řádech milionů od ÚOHS dostaly. V roce 2004 zaplatily pokutu deset milionů korun, kterou firmě dal Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nepovolenou fúzi s Poděbradkou. Později toto spojení za jistých podmínek ÚOHS nakonec povolil.