Reilly neupřesnil, na které mimoevropské země se hodlá Opel zaměřit nejdříve. V poslední době nicméně naznačoval zájem o expanzi v Asii. Americká mateřská společnost General Motors brání Opelu ve vstupu na některé klíčové automobilové trhy, jako jsou například Spojené státy, napsala agentura DPA.
Reilly minulý týden nahradil ve vedení Opelu Hanse Demanta, který podnik řídil od roku 2004. Reilly již loni vystřídal v čele evropských aktivit GM Carla-Petera Forstera. Ten patřil mezi zastánce prodeje Opelu kanadskému výrobci automobilových součástek Magna. GM však nakonec od tohoto prodeje ustoupila a rozhodla se provést restrukturalizaci divize sama.
Rozhodnutí GM ponechat si Opel vyvolalo v Německu velké rozhořčení. Podle posledních informací plánuje GM v Opelu zrušit zhruba 8300 pracovních míst. GM hodlá na restrukturalizaci Opelu vynaložit 3,3 miliardy eur (zhruba 85 miliard Kč) a usiluje o získání státní pomoci od zemí, ve kterých má Opel továrny. V Německu Opel zaměstnává zhruba 25.000 lidí. Automobily však vyrábí také například v Británii, Španělsku či Belgii.
Celkový prodej aut v Německu, které je největším automobilovým trhem v Evropě, loni díky šrotovnému vyskočil o 23 procent na 3,81 milionu vozů, tedy na nejvyšší úroveň od roku 1992. V letošním roce se však kvůli absenci šrotovného čeká výrazný pokles poptávky. Podle Svazu mezinárodních výrobců automobilů (VDIK) letos prodej v Německu klesne zhruba o milion vozů na 2,8 milionu aut.