Leden byl čtvrtý měsíc po sobě, kdy byl index aktivity zpracovatelského průmyslu pro země eura nad úrovní 50 bodů. Ta je předělem mezi poklesem a růstem ekonomické aktivity. Před rokem, kdy ekonomiku eurozóny sužovala těžká recese, byl index jen na 34,4 bodu, v těsné blízkosti rekordního minima za 11 let zveřejňování tohoto ukazatele.
Index průmyslové výroby se zvýšil o téměř celý bod na 56 bodů a dosáhl maxima za 29 měsíců, stejně jako ukazatel nových exportních zakázek. Index cen naopak klesal 15. měsíc po sobě, protože firmy se v nepříznivé ekonomické situaci snaží získat odbyt pomocí slev. Také index zaměstnanosti zůstal v pásmu poklesu, kde je již 20 měsíc za sebou.
Zatímco indexy průmyslové aktivity pro Německo, Francii a Itálii dál rostly bezpečně nad 50bodovou hranici, Španělsko jako čtvrtá největší ekonomika eurozóny zůstalo v pásmu poklesu na 45,3 bodu. Dalším "slabým článkem" eurozóny je kvůli fiskální krizi Řecko, které rovněž zůstává v recesi a index zpracovatelského průmyslu zde klesl o dva body na 48,8 bodu.
Index nákupních manažerů pro Českou republiku stoupl třetí měsíc po sobě a proti prosinci se zvýšil o plných 2,3 bodu na 53,1 bodu. Indikátor průmyslové aktivity v Maďarsku vzrostl ještě výrazněji a z prosincových 49,1 bodu se vyhoupl na 53,5 bodu. Ukazatel PMI pro Polsko naopak klesl o 1,4 bodu na 51 bodů.