Podle zprávy listu ani jedna z firem nebude muset díky vyrovnání přiznat zodpovědnost za nelegální sledovací síť, která v letech 1997 až 2004 získala obrovský objem soukromých informací o několika vysoce postavených osobách.
Pirelli a Telecom místo toho připustily, že je kroky jejich zaměstnanců poškodily. Oba podniky se zároveň zavázaly, že zavedou nezbytná preventivní opatření, aby se nic podobného nemohlo opakovat.
Skandál o nelegálním sledování se provalil v roce 2006. Následovalo zadržení bývalého bezpečnostního ředitele Telecomu Giuliana Tavaroliho, šéfa bezpečnosti v Pirelli Pierguida Iezziho a dalších lidí včetně majitele soukromé vyšetřovací firmy a několika policejních důstojníků.
Mezi zadrženými byl i Marco Mancini, bývalý vysoce postavený člen italské vojenské informační služby SISMI (nyní AISE). Byli obviněni z vytvoření informační sítě, která zneužila kapacity Telecomu. Sledovali například bývalého premiéra Romana Prodiho či fotbalového útočníka Christiana Vieriho. Příčiny sledování jsou však stále nejasné, napsaly agentury Ansa a Reuters.