Přestože se loni program Zelená úsporám rozjížděl pomalu, nyní Státní fond životního prostředí rozhoduje o žádostech za celkem miliardu korun. Pokud by žádosti přicházely i dál ve stejném tempu, potřeboval by fond podle Dusíka na uspokojení všech do roku 2012 celkem 22 miliard korun.
Loni Česko na prodeji 70 milionů emisních kreditů vydělalo 17 miliard korun. Jednu tunu oxidu uhličitého, kterou stát ušetřil v systému kjótského protokolu, prodalo dvakrát dráž než Slovensko. Celkem hodlá Česko prodat sto milionů kreditů, oproti loňsku ale klesla jejich cena, země o ně mají také menší zájem. MŽP proto bude dál sledovat vývoj na trhu a jednat se zájemci o odkup, za každou cenu ale prodávat nechce. Dusík uvedl, že další obchody už budou spíše menšího rozsahu. Ministerstvo nyní jedná například s japonskými firmami.
Češi prodávají kredity přímo, což se podle Dusíka osvědčilo. Stejně chce v budoucnu postupovat i Slovensko, v minulosti přitom Slováci svěřili prodej zprostředkovateli.
Kvůli kontroverzní smlouvě o prodeji kvót americké společnosti Interblue Group přišel loni o křeslo ministra Ján Chrbet (SNS). Po aféře ho vystřídal Vilam Turský (nominanovaný SNS). Ten musel post opustit poté, co čelil kritice kvůli výběrovému řízení v jiném tendru. Následně premiér odňal národní straně právo nominovat nového ministra. Dočasným vedením úřadu byl pověřen Dušan Čaplovič (Smer-SD), kterého brzy vystřídal Medveď (nominovaný Smerem-SD). Nyní má ministerstvo na Slovensku zaniknout.
Podle Dusíka má ovšem existence samostatného úřadu své opodstatnění.