Do výstavby a oprav putovalo 10,5 miliardy korun, 1,1 miliardy šlo na opravy. "Plán pro rok 2009, který činil 10,7 miliardy korun, navýšila společnost v jeho průběhu o dalších 900 milionů korun na základně trvajícího růstu požadavků zákazníků a v souvislosti se zachováním pracovních míst v období hospodářské krize," uvedla Holingerová.
Počet odběrných míst elektrické energie přesáhl 3,53 milionu.
V Ústeckém a větší části Libereckého kraje šlo loni do obnovy, oprav a posílení sítí 1,7 miliardy korun. To je o zhruba 100 milionů korun více než v roce 2008. Do sítě bylo na území severních Čech nově loni připojeno téměř 1200 odběratelů, meziročně o zhruba 400 více. V severních Čechách bylo na konci loňského roku 673.000 odběratelů, tedy roku necelá pětina celkového počtu.
Mezi nejvýznamnější plánované stavby v severočeském regionu loni patřilo dokončení rekonstrukce rozvodny v Lounech za 39 miliónů korun, v centru Ústí nad Labem se uskutečnilo sjednocení napětí na 22 kV za 20,5 milionu korun. Ve Varnsdorfu v části Studánka energetici zrekonstruovali stávající vedení za 12,1 milionu korun. Investice směřovaly i na Liberecko a Jablonecko, v Jablonci nad Nisou se například sjednotilo napětí na 22 kV za 25 milionů korun. Investice plynuly i do nákupu nových transformátorů za 55 milionů korun, 40 milionů korun šlo pak na opravy stávajících.
Miliony korun si vyžádaly podle Holingerové i investice do životního prostředí a ekologie. "V oblasti ekologie jsou investice zaměřené na snížení ekologických zátěží a ochranu ptactva před popálením," uvedla.