K růstu majetku miliardářům pomohl především růst akciových trhů, z části ale i protikrizová opatření vlády. Finans svou zprávu vydává zhruba o dva měsíce dříve, než svůj seznam nejbohatších Rusů zveřejňuje americký časopis Forbes. Většina ruských magnátů zbohatla na diskutabilní privatizaci v 90. letech.
Typický ruský miliardář je zpravidla vlastníkem firmy, která těží ropu a zemní plyn, případně dobývá zlato a další kovy. Někteří z těchto lidí jsou pověstní tím, že své bohatství dávají okázale najevo.
"Mezi trojicí nejbohatších zůstává Roman Abramovič, který má dost peněz na to, aby sponzoroval Chelsea minimálně dalších 100 let," píše Finans. Když časopis před dvěma lety svůj seznam zveřejnil, bylo na něm 101 lidí s majetkem nad miliardu dolarů. To je i dosavadní rekord. Nejvíce miliardářů je tradičně ve Spojených státech.
Za loňským propadem počtu ruských miliardářů je kolaps cen ropy a kovů. Komoditní trh se ale v průběhu roku 2009 zotavil, takže změny na letošním seznamu nejbohatších Rusů jsou markantní. Letošní seznam je druhý největší za dobu, co jej Finans vydává.