Autorem programu je muž přes 30 let, který úseky programu zveřejnil na hackerském fóru jako svoji práci. Jde o nezávislého pracovníka, ale čínští představitelé prý mají "zvláštní přístup" k jeho programům. Zpráva však neuvádí, jak se analytici dozvěděli o napojení programátora na vládu.
Sporem kolem hackerského útoku na aktivity Googlu v Číně se zabývají Washington i Peking, protože světově největší internetový vyhledávač v lednu pohrozil, že z Číny odejde a zavře svůj portál Google.cn. Odvolal se přitom na nesouhlas s čínskou cenzurou a rafinované hackerské útoky. Washington jeho postoj podpořil. Peking se však ohradil, že s hackery bojuje také.
Zpráva ve Financial Times s odvoláním na nejmenované zdroje také potvrzuje jinou zprávu z listu New York Times. Podle ní přivedly analytiky stopy internetových útoků ke dvěma vzdělávacím institucím, Šanghajské univerzitě komunikačních technologií a Lan-siangské odborné škole. Obě zařízení zprávy popřela.
Hackeři přitom mohli internetové adresy škol pouze zneužít, aby po sobě zahladili stopy. Lan-siangská odborná škola se na svých internetových stránkách ale chlubí, že má největší počítačovou laboratoř na světě, napsala agentura Reuters.