Antimonopolní úřad bližší informace k prověřování tendru na bazén nesdělil. Podle mluvčího města Karlovy Vary Jana Kopála se podnět podaný k ÚOHS týká právě zadávacích podmínek, které by údajně mohly být diskriminační. "Nevíme, kdo podnět podal. Mohl to být kdokoliv, nejen účastníci soutěže. Dokumentaci jsme samozřejmě antimonopolnímu úřadu ihned poskytli. Nejsme si vědomi, že by v ní byly diskriminující prvky," uvedl Kopál.
Výběrovým řízením na plavecký bazén, jehož součástí je také lávka spojující areál se sousední multifunkční arénou a parkoviště, se začal zabývat ÚOHS ve chvíli, kdy ještě není výběrové řízení ukončeno. Komise zatím otevřela obálky s nabídkami, které podalo pět zájemců. A to společnosti Swietelsky stavební, Berger Bohemia, Eurovia CS, Hochtief CZ a sdružení Bazén KV, jehož součástí jsou firmy Metrostav, Bau-Stav a Tima.
Podle Kopála byly všechny nabídky podány předepsaným způsobem a nikdo z účastníků tendru nebyl vyřazen. K vlastnímu posouzení nabídek dojde patrně v příštím týdnu, poznamenal mluvčí. Městu není jasné, co vlastně bylo v zadávacím řízení napadeno jako diskriminační. "V podstatě si lze vymyslet cokoliv. Může to být třeba požadavek, že chceme bazénovou vanu z nerezové oceli," konstatoval mluvčí.
Karlovy Vary už měly s antimonopolním úřadem problémy kvůli výběrovému řízení na stavbu multifunkční arény za téměř jednu miliardu korun, v jejímž sousedství bude bazén stát. Dostaly pokutu 500.000 korun a podle ÚOHS město pochybilo, když byli někteří zájemci o zakázku při prvotním výběru losováni výrazně delší dobu než jiní.
Pokutu potvrdil letos v lednu i Krajský soud v Brně, když zamítl žalobu města. Karlovy Vary pokutu zaplatily, peníze ale vzápětí dostaly nazpět od společnosti, která losování organizovala.