Před Rehnem navštívil zemi tým inspektorů Evropské unie a Mezinárodního měnového fondu, který měl zhodnotit, jak se zemi daří řešit dluhovou krizi a zda budou navrhovaná opatření dostatečná. Podle představitelů země se inspektoři domnívají, že se Řecku nepodaří splnit cíl snížení deficitu a bude muset přijmout další opatření. Současná úsporná opatření však v zemi vyvolala vlnu protestů.
Problémy Řecka dopadají na celou eurozónu a mají negativní vliv na kurz eura. Média již delší dobu spekulují o tom, že by Německo nebo Francie mohly pomoci zemi a koupit řecké vládní obligace z plánované nové emise nebo alespoň poskytnout garance prostřednictvím svých státních bank. Zprávy však zatím oficiálně nikdo nepotvrdil. Předseda vlády Jorgos Papandreu se má 5. března setkat v Berlíně s německou kancléřkou Angelou Merkelovou a 9. března ve Washingtonu s Barackem Obamou.
Deficit státního rozpočtu Řecka za loňský rok činil 12,7 procenta HDP. Vláda v Aténách předložila Evropské komisi plán úspor, podle kterého by se schodek v letošním roce měl snížit na 8,7 procenta HDP a do roku 2012 má být pod třemi procenty.