Zlepšení výhledu je odrazem celkového oživení globální ekonomiky, SB ale bere v úvahu i to, že vlády v této oblasti prozatím nechávají v platnosti podpůrná opatření ve fiskální a měnové politice. Výrazně se podle zjištění SB zvyšují i spotřebitelské výdaje.
Pokud by se nebral v úvahu vliv Číny, pak by východní Asie měla v letošním roce vykázat růst o 5,5 procenta. To bude citelné zlepšení proti loňsku, kdy růst činil pouze 1,3 procenta.
Hlavní ekonom SB pro oblast východní Asie a Tichomoří Vikram Nehru nicméně poznamenal, že oblast musí počítat s pomalejším oživením vyspělých zemí. Jako problém by se mohly ukázat i stále ještě napjatější podmínky na finančních trzích, rostoucí obavy ze zadlužení ve vyspělých zemích a těžší podmínky, s nimiž se musí vyrovnávat světový obchod.
"V takovém prostředí budou muset země východní Asie v krátké době opatrně odbourat fiskální stimuly a vrátit se k programu strukturálních reforem, aby podpořily růst i v dlouhodobém výhledu," poznamenal Nehru v pravidelné pololetní zprávě SB.