"Budeme mnohem méně investovat do nákupů firem než v minulých letech. Chceme se zaměřit na jaderné elektrárny a další investice v České republice a na Slovensku," řekl Roman.
ČEZ plánuje rovněž více investovat do teplárenství, kde hodlá získat významnou pozici. Investice ČEZ jsou podle FT vynuceny rostoucím ekonomickým a politickým tlakem.
Politické strany, zejména ČSSD, prý rozehrály volební kartu, která míří proti vysokým cenám elektřiny a monopolům. "Jiří Paroubek, lídr sociálních demokratů, kteří nyní vedou výzkumy veřejného mínění, zřetelně dává najevo nedostatek nadšení pro Romana," uvedl FT. Roman deníku řekl, že za svého působení v ČEZ zažil pět premiérů. Spekulace ohledně změn ve vedení ČEZ ale Paroubek odmítá.
Soutěž ČEZ na dodavatele dvou bloků v jaderné elektrárně Temelín již začala, přičemž následně by se mohl vybudovat pátý blok v Dukovanech a až dva bloky ve slovenských Jaslovských Bohunicích. Objem investice se odhaduje na zhruba 500 miliard korun, píše server.
V případě nových bloků Temelína se počítá s uvedením do provozu v letech 2019 až 2020, u pátého bloku Dukovan přibližně v letech 2023 až 2025. Mezi zájemci o dostavbu jaderných elektráren je americký Westinghouse, francouzská Areva a ruský dodavatel Atomstrojexport, který vystupuje v konsorciu se společností Škoda JS a ruskou firmou Gidropress.