Zástupci společnosti však úzkostlivě tají podrobnosti plánu a omezují se na slova o restrukturalizaci. Sdílnější nejsou ani odbory. Vedení pouze nedávno oznámilo, že záměrem je vytvořit z ČSA holding, tedy vyčlenit některé činnosti do dceřiných firem. To se týká například takzvaných charterů.
Důležité pro ČSA bude především obhájení loňské půjčky ve výši 2,5 miliardy korun od státní firmy Osinek. Ministerstvo financí plánuje půjčku kapitalizovat, tedy směnit za akcie společnosti. Okolnosti poskytnutí úvěru ale vyšetřuje Evropská komise, která jej může označit za nedovolenou státní podporu. Obhajobu připravuje rada spolu s ministerstvem financí, ČSA si na přípravu materiálu najaly advokátní kancelář White & Case a poradenskou společnost Boston Consulting Group. Materiál by měl být 26. dubna na programu jednání vlády.
Nad ČSA se loni vznášela hrozba krachu. Předpokládá se, že firma za loňský rok vykáže ztrátu zhruba 3,5 miliardy korun. Firma však už téměř rok nezveřejnila žádná oficiální čísla o hospodaření.