Britský statistický úřad však rovněž upozornil, že počet žadatelů o podporu v nezaměstnanosti klesl v březnu třikrát rychleji, než se čekalo. Počet žádostí se v březnu snížil o 32.900, analytici čekali snížení pouze o 10.000. Úřad současně revidoval údaje za únor. Původně čekal pokles o 32.300 žádostí, podle revize se však počet žadatelů snížil o 40.100, což byl nejvyšší pokles od června 1997.
Británie zažila za 18 měsíců do září 2009 nejhorší ekonomický pokles v poválečné historii. Počet nezaměstnaných však roste pomaleji, než při předchozích recesích. Podle ekonomů má na tom podíl ochota zaměstnanců přistoupit na nižší mzdy a zkrácení pracovní doby. "Trh práce je v mnohem lepším stavu, než jsme se odvážili v této fázi ekonomického cyklu doufat," uvedl analytik Société Générale Brian Hilliard.
Údaje o vývoji na trhu práce jsou v Británii pozorně sledované. V Británii se 6. května uskuteční volby a očekává se, že záměry stran týkající se ekonomiky a trhu práce budou mít důležitý podíl při rozhodování voličů o tom, komu dají svůj hlas, napsaly agentury AP a Reuters.
Británie se ve čtvrtém čtvrtletí stala poslední velkou světovou ekonomikou, která se vymanila z recese. Hrubý domácí produkt proti předchozím třem měsícům stoupl o 0,3 procenta, a ukončil tak pokles, který trval šest čtvrtletí.