Moody's uvedla, že vývoj v Řecku dál pozorně sleduje a nevyloučila, že ve snižování ratingových známek bude pokračovat. S každým takovým snížením ale Řecku narůstají náklady na obsluhu dluhu, protože investoři se řídí právě ratingem. Moody's upozorňuje na riziko, že Atény možná budou platit za nové úvěry víc, než agentura dosud předpokládala.
Nový rating A3 je čtyři stupně nad spekulativním pásmem, kam ratingové agentury většinou řadí nespolehlivé země, kde je riziko státního bankrotu. Tak slabý rating, jaký má Řecko, byl přitom v eurozóně až donedávna těžko představitelný.
Podle Moody's existuje značné riziko, že Řecko nebude schopno své dluhy stabilizovat, dokud nepřistoupí na další zdražení nových úvěrů. Řecká vláda ale už dávno upozornila, že sazby z nových úvěrů není schopna dlouho akceptovat.
Zdroj z řecké vlády agentuře Reuters dnes řekl, že Řecko by mohlo získat překlenovací úvěr od evropských zemí, a to ještě dříve, než bude aktivován záchranný mechanismus dohodnutý s Evropskou unií a Mezinárodním měnovým fondem. Zdroj řekl, že jde o krátkodobé opatření a upozornil, že nebylo o ničem rozhodnuto. Zatím jde tedy o opatření v teoretické rovině.
Trpělivost s Řeckem už dochází i Němcům. Ti už několikrát naznačili, že by Řecko nemuselo v eurozóně zůstat, pokud opakovaně porušuje dohodnutá kritéria. Nejnověji se tak vyjádřil zástupce politické strany FDP, která tvoří koalici s konzervativci kancléřky Angely Merkelové, pro odchod Řecka z eurozóny se ale vyslovili i vlivní němečtí ekonomové.