Prohlášení se nese v zaběhnutém tónu. Opakuje se v něm také slib přijmout postupy, které pomůžou odstranit nerovnováhu ve světové ekonomice. Jde zejména o snížení obrovských devizových rezerv vyvážejících zemí, například Číny, a posílení úspor v zadlužených státech včetně USA.
Zpráva ale nepředkládá žádné nové návrhy jak nejlépe zajistit, aby se další finanční krize neopakovala. Poslední krize vyvolala nejhorší hospodářskou recesi ve Spojených státech a dalších ekonomikách od druhé světové války, napsala agentura Reuters.
Hlavní pozornost pololetního zasedání fondu zaujaly potíže Řecka s vysokým zadlužením a řešení této situace. Řecko v pátek požádalo EU a MMF o aktivaci mezinárodní pomoci, jejíž podmínky a načasování se ale ještě musí vyjednat. Americký ministr financí Timothy Geithner dnes na zasedání fondu zopakoval výzvu, aby zúčastněné strany jednaly rychle.
O pomoci pro Řecko dnes ve Washingtonu jednali Geithner, řecký ministr financí Jorgos Papakonstantinu, šéf Mezinárodního měnového fondu Dominique Strauss Kahn a řada představitelů Evropské unie. Světoví finanční lídři přitom požadují, aby si země dala finance do pořádku.