Signatáři CBGA jsou většinou centrální banky zemí eurozóny. Největším je Německo. Celkový objem prodeje zlata v rámci uzavřené dohody, která signatářům dovoluje prodat maximálně 400 tun ročně, do 20. dubna činí pouze 7,2 tuny.
Měnový fond začal s plánovaným prodejem zlata loni a hned na podzim prodal asi 200 tun Indii a menší objemy Srí Lance a Mauriciu. Spolu se zlatem, o jehož prodeji informovala WGC, tak měnovému fondu z plánovaného prodeje 403,3 tuny ještě zbývá prodat 185,7 tuny kovy.
"MMF zatím v transakcích mimo trh prodal 212 tun zlata a dubnové vydání (mezinárodní finanční statistiky MMF) uvádí snížení rezerv MMF o 5,62 tuny," píše se ve zprávě WGC.
V jiné zprávě WGC uvádí, že zbývající zlato, které měnový fond vyčlenil k prodeji, bude prodáno postupně a transparentně v rámci stropu, který je vymezen dohodou CBGA. Smyslem je zabránit tomu, aby se na trh nedostaly až příliš velké objemy zlata, které by mohly trh rozkolísat.
Ze signatářů CBGA prozatím v rámci třetí dohody CBGA Německo prodalo 0,9 tuny zlata, Malta 0,3 tuny a neznámé země dalších 0,4 tuny kovu, píše se ve zprávě WGC.