Březnový nárůst prodeje je odrazem hospodářského oživení. Podílel se na něm ale také vyšší počet pracovních dnů ve srovnání se stejným loňským obdobím. Prodej byl navíc o 27 procent nižší oproti předkrizové úrovni z března 2008, napsala agentura Reuters.
Trhy s nákladními automobily v Evropě a Severní Americe loni utrpěly nejvýraznější propad za několik desetiletí, protože světová finanční krize ukončila několikaleté období levných úvěrů na nákup vozidel a způsobila hospodářský útlum po celém světě. Zájem o nákladní vozy je považován za ukazatel ekonomického vývoje, protože je spojen se situací v mezinárodním obchodu.
V poslední době se poptávka po nákladních automobilech díky hospodářskému oživení stabilizuje. Švédská společnost Volvo předpokládá, že trh s nákladními vozy v Evropě letos stoupne o zhruba desetinu. Volvo je druhým největším výrobcem nákladních vozů na světě po německém konkurentovi Daimler. Ten minulý měsíc uvedl, že v letošním roce očekává oživení celosvětové poptávky po nákladních vozech.