Průzkum, který tvořilo 1154 ekonomických expertů ze 110 zemí, odhalil, že hnacím motorem obnovení ekonomiky je Asie s rekordním ukazatelem regionálního ekonomického klimatu za posledních šest let. Zvláště příznivě hodnocena byla Indie, Singapur a Jižní Korea, zatímco v Číně experti předpovídají posílení pouze v exportním sektoru.
I přes světlejší vyhlídky pro mnohé regiony zůstává ekonomické klima v eurozóně od prvního čtvrtletí 2010 i nadále z velké části nezměněno. Podle průzkumu odborníků může západní Evropa očekávat v roce 2010 jen velmi nízký růst hrubého domácího produktu. Dluhová krize je stále silně znepokojujícím faktorem a odborníci se obávají, že by se současné problémy v Řecku mohly rozšířit do dalších zemí eurozóny.
"Deficity veřejných financí, snížení daňových příjmů a programy na snížení schodků veřejných financí a zabránění akumulacím dluhů mohou mít nepříznivý vliv na stabilitu a délku obnovování ekonomiky," varoval výzkum ICC.
Jelikož více než pětina vývozu USA směruje do eurozóny, dluhová krize přispívá k nejisté prognóze i pro Severní Ameriku. S velkou nadějí se nicméně očekává tamní zlepšení v odvětví exportu v průběhu následujících měsíců. Také cesta k obnově ekonomiky v Africe je složitá. Blížící se mistrovství světa ve fotbale v Jihoafrické republice ale láká turisty a jiné návštěvníky do této země, což napomáhá ke zlepšení její ekonomické situace.
Mezinárodní obchodní komora ICC byla založena v roce 1919, sídlí v Paříži. Dnes reprezentuje tisíce společností a asociací z více než 130 zemí.