Japonský ministr financí Naoto Kan uvedl, že přímý dopad dluhových problémů v Evropě na japonskou ekonomiku byl zatím pouze omezený. Dodal však, že situaci v Evropě pozorně sleduje.
"Pozornost by měla být věnována potenciálním hrozbám pro japonskou ekonomiku, například možnému zpomalení zahraničních ekonomik, a to zejména v Evropě, výkyvům na finančních trzích a vlivu deflace," uvedla japonská vláda ve své pravidelné měsíční zprávě o domácí ekonomice. Ta v prvním čtvrtletí stoupla o 1,2 procenta díky silnému vývozu do Asie.
Čínský ministr obchodu Čchen Te-ming dnes uvedl, že Čínu dluhová krize v Evropě znepokojuje a že Peking monitoruje vývoj v eurozóně. Vyjádřil však přesvědčení, že členské státy eurozóny tuto krizi překonají. Dodal, že z globálního hlediska nebude dopad této krize "příliš velký".
Čínský ministr financí Sie Sü-žen již o víkendu varoval před riziky pro oživení světové ekonomiky plynoucími z dluhové krize v Evropě. Vyzval rovněž ke spolupráci Číny a Spojených států v boji s těmito riziky. USA se však negativních dopadů potíží s dluhy v Evropě na světovou ekonomiku příliš neobávají.
Jeden z vysokých představitelů amerického ministerstva financí, který si nepřál být jmenován, v neděli podle agentury Reuters prohlásil, že dluhová krize v Evropě by měla mít na oživení světové ekonomiky pouze minimální dopad, protože evropské vlády přistoupily k potřebným politickým opatřením.
Americký ministr financí Timothy Geithner již v sobotu v rozhovoru pro tiskovou agenturu Nová Čína uvedl, že nesdílí obecný názor, že současná dluhová krize v Evropě je největší hrozbou pro světovou ekonomiku.