Zátěžové zkoušky se ale v Evropě budou muset lišit od těch, které loni na jaře uskutečnili Američané. Evropa totiž postrádá záchranný fond podobný tomu, jaký mají Spojené státy. USA pomohl sanovat jejich finanční systém program TARP (Troubled Asset Relief Program) v objemu zhruba 700 miliard dolarů (asi 14,6 bilionu Kč).
Geithner má Evropu navštívit po cestě z Číny, v Pekingu americký ministr jednal o ekonomické spolupráci mezi USA a Čínou. Ve středu se zastaví v Londýně, kde se setká s novým britským ministrem financí Georgem Osbornem, v německém Frankfurtu má pak v plánu schůzku s představiteli Evropské centrální banky, v Berlíně pak se zástupci německého ministerstva financí.
Geithner i další zástupci amerického ministerstva financí pravidelně zmiňují zátěžové zkoušky jako nástroj, který napomohl k tomu, že se vrátil do bankovního sektoru soukromý kapitál.
K problémům Evropy se dnes vyjádřil také vysoký představitel americké centrální banky (Fed) James Bullard, který je prezidentem Federální rezervní banky v St. Louis. Podle Bullarda nejsou problémy se stáními dluhy v eurozóně tak vážné, aby způsobily další recesi globální ekonomiky. V minulosti podle něj podobné problémy sice způsobily chaos na burzách, k recesi ale svět nepřivedly.
Bullard poukázal na příklad Ruska v roce 1998. Během ruské finanční krize sice burzy hodně spadly a finanční systém se rozkolísal, to ale bylo vše. Rusko si tehdy sice prošlo těžkými problémy, během dvou let se z nich ale vzpamatovalo.