Vichřice provázející povodně podle dosavadních odhadů poškodily až 368.000 metrů krychlových dřeva. To představuje zhruba pět procent celoročních těžeb státního podniku. Nejvíce jsou postiženy lesy na Jesenicku. Na zhruba 160 malých vodních tocích povodně porušily a podemlely břehy a zničily opevnění koryt.
Podnik se nyní zaměřil na odstraňování zátarasů v korytech potoků a uvolnění propustků a mostů od nánosů bahna, kamení či splavené dřevní hmoty. Do akce nasadil všechnu dostupnou techniku. Lesníci také pracují na odstranění popadaných stromů z cest, aby se do lesů vůbec mohli dostat. Začali také s opravami poničených cest, které voda na mnoha místech úplně odplavila.
Velké škody lesníkům také nadělal obrovský sesuv podmáčené půdy zalesněného svahu v lokalitě Gírová na Jablunkovsku. Stále aktivní sesuv zatím zasáhl plochu asi 40 hektarů a podle odhadů poničil na 3000 metrů krychlových dřeva. Celá oblast zůstává uzavřena.
Záplavy, které minulý týden zasáhly Moravu a Slezsko, způsobily podle prvních odhadů škody za téměř pět miliard korun. Jedna žena při nich zemřela, 11 lidí bylo zraněno na 1200 lidí museli hasiči evakuovat z domovů. Nejhůře byl postižen Moravskoslezský kraj. Povodně ale silně poničily třeba také obec Troubky, která se stala symbolem ničivých záplav před 13 lety.
Loni LČR podle předběžných propočtů zvýšily hrubý zisk z předloňských 707 milionů na 770 až 780 milionů korun, tržby měly kolem osmi miliard korun.