Akcie BP před polednem odepisovaly už kolem 14 procent a prodávaly se za méně než 426 pencí. Od havárie plošiny Deepwater Horizon, která 20. dubna explodovala a o dva dny později se v Mexickém zálivu potopila do moře, už akcie ztratily kolem třetiny hodnoty. Majitelem plošiny byla jiná americká společnost Transocean, BP měla plošinu pronajatou.
BP táhne dolů celou londýnskou burzu, jejíž hlavní index FTSE 100 krátce před polednem odepisoval 2,2 procenta na 5075 bodů. Oslabují nicméně akcie v celé Evropě a reagují na obavy, že kvůli vlně úsporných opatřeních, k nimž se chystá řada evropských zemí, se zpomalí hospodářské oživení. Podle části analytiků dokonce proces oživení kulminoval už v dubnu.
BP uvedla, že finanční náklady na likvidaci škod po havárii plošiny už vystoupaly na asi 990 milionů dolarů (zhruba 20,5 miliardy Kč). BP se po neúspěšné snaze ucpat vrt chystá na další pokus. Havárie plošiny a únik ropy do moře je největší ekologickou katastrofou, která těžbu ropy zatím v USA postihla.