Americká vláda ve středu vystupňovala své požadavky na to, aby BP pokryla všechny náklady škod na životní prostředí, v situaci. Průzkumy mínění ukazují nespokojenost veřejnosti s kroky vlády v tomto případě a dál ohrožují volební výsledky demokratů před listopadovými volbami do Kongresu . Ze strany kongresmanů se objevují požadavky na to, aby se akcionáři BP vzdali dividend a aby firma rezervovala všechnu hotovost na výdaje spojené s náklady znečištění moře a pobřeží ropou.
BP dnes ráno ujišťovala investory, že její finanční pozice je nadále velmi silná na to, aby si se závazky vzniklé únikem ropy poradila. Pád svých akcií označila za těžko vysvětlitelný. "Firma si není vědoma ničeho, co by odůvodňovalo tento pohyb akcií," sdělila BP. Dodala, že dosavadní náklady její reakce na katastrofu činily zhruba 1,4 miliardy dolarů (asi 30 miliard Kč).
Po počátečním propadu BP, který přispěl k poklesu hlavního indexu západoevropského trhu o 0,6 procenta, se pokles akcií firmy zmírnil. Po 10. hodině SELČ jejich kurz ztrácel už jen asi šest procent.
Krize začala 20. února, kdy vybuchla plošina Deeopwater Horizon v hlubokých vodách zálivu. BP se snažila tryskání ropy zastavit několika neúspěšnými pokusy a nyní již několik dní omezuje únik díky nasazení krytu a odsávání ropy pod ním do nádrží a tankerů. Firma ve středu uvedla, že tímto způsobem již zachycuje více než polovinu unikající ropy, ačkoli přesný objem unikající suroviny není znám.
Kvůli nejhorší ekologické katastrofě v dějinách USA je už velmi nervózní i americký prezident Barack Obama. Ten zpočátku nechával řešení úniku na firmě a příslušných orgánech, nyní však do věci horečně zasahuje. Podle některých komentářů by totiž mohla zkáza plošiny pro něj horší mít politické následky než hurikán Katrina pro jeho předchůdce George Bushe.
Obamovy stále ostřejší až vulgární útoky proti BP pro uši domácího publika již vyvolaly poplach v britském podnikatelském světě i mezi politiky. Konfederace britského průmyslu je podle listu Financial Times označila za "nevhodné" a "důvod ke znepokojení". "Je nebezpečí, že se to stane věcí britského byznysu a že se kvůli tomu zvednou předsudky proti britským firmám. Celý problém by se měl rozhodovat mimo politiku," řekl generální tajemník britského Institutu ředitelů Miles Templeman.
V reakci na to, že Obama o BP mluvil jejím starým názvem jako o "British Petroleum", asistent britského premiéra Davida Camerona řekl, že "BP je globální společnost". Opoziční labouristé vyjádřili obavy, že BP by se mohla stát obětním beránkem. Obamovy výroky o "kopání šéfa BP do zadku" a další však z britských politiků nikdo přímo nekomentoval.