Papandreu se ve Vídni účastnil zasedání Institutu mezinárodních financí (IIF), který sdružuje přes 400 světových bank. Ackermann, který je předsedou IIF, uvedl, že osobní závazek premiéra zavést reformy a jeho ochota obětovat svoji kariéru za prosazení reforem ho přesvědčily, že Řecku se podaří zvrátit současnou situaci a splatit své dluhy.
"Bereme naše pověření ke změnám velmi vážně. A naprosto nemám v úmyslu se ho vzdát nebo z něj ustoupit," řekl Papandreu bankéřům. "Je mi jedno, jestli je to mé jediné volební období ve funkci premiéra. Udělal jsem to, co si myslím, že je nutné k záchraně Řecka před katastrofou," dodal.
Řecko se zavázalo snížit rozpočtový deficit na 8,1 procenta hrubého domácího produktu ze 13,6 procenta snížením mezd ve veřejném sektoru, penzí a státních výdajů a prostřednictvím zvýšení daně z přidané hodnoty a spotřebních daní. Za prvních pět měsíců roku se podle premiéra deficit rozpočtu snížil meziročně o 40 procent. Příjmy rostou a výdaje prudce klesly. Na dobré cestě jsou i vznik nového nezávislého statistického úřadu, změny v daňovém systému, reformy systému přijímání zaměstnanců do veřejného sektoru a penzijního systému a boj s korupcí.
Řecko loni v říjnu oznámilo, že deficit státního rozpočtu za 2009 bude zhruba dvojnásobný, než dříve uvádělo, a strop stanovený pravidly Evropské unie překročí asi čtyřnásobně. Po odhalení skutečných údajů země ztratila důvěru finančních trhu a ocitla se v dluhové krizi. Země eurozóny a Mezinárodní měnový fond přislíbily zemi výměnou za reformy a výdajové škrty půjčky v objemu až 110 miliard eur (2,8 bilionu Kč). Bez této pmoci by musely Atény vyhlásit platební neschopnost, napsala agentura Reuters.