Nová pravidla budou mimo jiné přesně vymezovat, za jakých podmínek budou provozovatelé burz automaticky rušit podezřelé obchody. Tedy takové, kdy se cena akcií a dalších cenných papírů příliš odchýlí od předchozí ceny. V nynějších pravidlech sice instrukce uvedeny jsou, každá burza si je ale může upravovat, což podle SEC vnáší do systému chaos a mate investory.
Incident, který Američané označují jako "flash crash" (bleskový propad), si v květnu vyžádal i pozornost administrativy prezidenta Baracka Obamy. Burzovní komise nyní předá návrh pravidel k prozkoumání odborné veřejnosti a pak vydá jejich konečnou podobu. Návrh posoudí všechny burzy a makléřské domy, stejně jako organizace, které je regulují.
Návrh například předpokládá, že bude existovat více prahových stupňů, po jejichž překročení bude transakce automaticky anulována. Při květnovém incidentu sice burzy zrušily skoro 21.000 transakcí, ale pouze ty, u nichž se ceny vychýlily o více než 60 procent. Bleskový propad podle agentury AP způsobil značné ztráty i drobným investorům, když burzy nezrušily obchody, kde se cena vychýlila o méně než 60 procent.
Ke sjednocení pravidel začali burzy po incidentu tlačit američtí zákonodárci. Podle současných pravidel totiž platí, že každá burza si může sama určit, který obchod a za jakých podmínek zruší.