Soudkyně Ruth Baderová Ginsburgová ale dodala, že podle jejího a většinového názoru tento verdikt neznamená, že by se Skillingovo usvědčení muselo rušit.
Soud zároveň zamítl Skillingovu stížnost, že se mu v Houstonu nedostalo spravedlivého procesu, když se v sídelním městě podniku zvedla hlasitá vlna veřejné kritiky a protestů.
Nejvyšší soud se postavil také na stranu bývalého mediálního magnáta Conrada Blacka a zrušil rozhodnutí federálního odvolacího soudu, kterým se potvrzovalo Blackovo usvědčení. Stejně jako ve Skillingově případě nechali soudci konečné rozhodnutí odvolacímu soudu, napsala agentura AP.
Skilling byl v roce 2006 usvědčen v 19 bodech z komplotu a podvodu. Soudci Nejvyššího soudu rozhodli, že přezkoumají nález odvolacího soudu, který Skillingovo usvědčení potvrdil. Podle manažerových právníků prokuratura použila k usvědčení špatnou právní klauzuli. Porota navíc byla podle jejich vyjádření vůči Skillingovi zaujatá.
Státní zástupci se podle Skillingových právníků nesprávně opřeli o právní formulaci "poctivých služeb", podle níž jsou zaměstnanci povinni poskytovat služby poctivě a neřadit své zájmy před zájmy podniku. Advokáti Skillinga říkají, že jejich klient tuto podmínku neporušil, protože vůči svému zaměstnavateli nebyl nepoctivý a vždy jednal v zájmu Enronu.