Praha skončila v žebříčku nejdražších měst na 47. místě

29.06.2010 | , Limerik
MAKRODATA A EU


perex-img Zdroj: Finance.cz

Nejdražším městem světa pro zahraniční pracovníky ze Západu se v letošním roce stala metropole ropou obdařené Angoly Luanda.

Luanda tentokrát překonala obvykle první Tokio. Mezi nejdražší na světě poskočila i další města rozvojového světa. Praha skončila na 47. místě, deset míst za Bratislavou, ukázal každoroční průzkum konzultantské společnosti Mercer.

Na třetím místě se ocitlo hlavní město zbídačelého a násilím zmítaného Čadu Ndjamena a na sedmém je Libreville v Gabonu. Samo zařazení těchto měst do žebříčku odráží zvýšený hospodářský význam dosud zaostalé Afriky pro podnikání. "Zaznamenáváme poptávku po informacích o afrických městech v celém podnikatelském spektru - těžbě, finančních službách, letectví, průmyslové výrobě i energetice," uvedla výzkumnice firmy Mercer Nathalie Constantin-Métralová.

"Mnozí se domnívají, že náklady jsou v rozvojovém světě nízké, to však neplatí pro cizince, kteří tam pracují. V některých afrických městech mohou být náklady mimořádně vysoké - zvláště na zajištění slušného a bezpečného ubytování," dodala Constantin-Métralová.

Autor článku

 

Články ze sekce: MAKRODATA A EU