Ministerstvo financí předpokládalo, že prodá cenné papíry za 2,5 miliardy až 3,5 miliardy eur, takže s výsledkem je spokojeno. Nicméně takzvaný poměr bid-to-cover, který vyjadřuje násobek, o který zájem o nákup překročil akceptovatelné podmínky prodeje, činil pouze 1,7. V minulé srovnatelné aukci z 6. května tento ukazatel činil 2,35.
Průměrný výnos dluhopisů s tříletým kuponem se zvýšil na 3,657 procenta, zatímco v květnu činil 3,532 procenta. To znamená, že investoři požadují prémii za to, že si koupí španělské dluhopisy a nedají přednost například německým, které jsou v rámci eurozóny považovány za nejbezpečnější.
Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service zařadila rating Španělska do režimu pozorování s negativním výhledem. Rating je teď ale na nejvyšším možném stupni Aaa, což podle agentury vzhledem k finanční situaci Španělska neodpovídá srovnání s jinými zeměmi s nejvyšším ratingem. Agentura uvedla, že rating Španělska by po tříměsíčním zkoumání mohla snížit o jeden až dva stupně.
Státní dluhopisy prodává prakticky každý stát, většinou v pravidelných intervalech. Prodej dluhopisů, k němuž sáhlo Španělsko, tudíž není v ničem výjimečný. Větší pozornost se těmto aukcím nyní věnuje kvůli vysokým dluhům, s nimiž se potýkají některé země eurozóny včetně Španělska. Rostoucí dluhy, pokud mají nebezpečný trend, investory od nákupu dluhopisů často odrazují. Státy dluhopisy prodávají, protože z jejich výnosů částečně splácejí starší závazky.