Více než polovinou se na počtu propuštěných od roku 2007 podílejí Spojené státy, zde zaniklo deset milionů míst. Z evropských zemí například Irsko bude muset vytvořit 320.000 pracovních míst, což je zhruba jedno místo na každých pět, které nyní existují. Ve Španělsku zaniklo 2,5 milionu míst.
OECD odhaduje, že míra nezaměstnanosti zůstane nad osmi procenty až do konce roku 2011. Doporučila vládám, aby se více zaměřily na znevýhodněné skupiny a skupiny lidí s nízkou nebo žádnou kvalifikací, u kterých je riziko ztráty zaměstnaní vysoké. Varuje hlavně před dlouhodobou nezaměstnaností a upozorňuje vlády, že by měly nabízet daňová zvýhodnění či podpory při zaměstnání osob, které jsou bez práce více než rok, napsala agentura AP.
OECD v květnu zvýšila odhad letošního růstu světové ekonomiky na 4,6 procenta z dříve předpokládaných 3,4 procenta. V příštím roce očekává mírné zpomalení růstu na 4,5 procenta.
OECD sdružuje hospodářsky nejsilnější země světa s demokratickým zřízením a tržní ekonomikou. Hlavním cílem OECD je maximální tempo hospodářského růstu v členských zemích, růst zaměstnanosti, vzestup životní úrovně při zachování finanční stability či rozšiřování světového obchodu. Členy organizace jsou i Česká republika a Slovensko, v květnu se rozrostla o tři nové členy, celkem má nyní 34 členů.