Dvořáčková připustila, že v personálním obsazení managementu LČR by mohlo v blízké budoucnosti dojít ke změnám. Zároveň však podotkla, že ministr není přítelem razantních změn jen pro změny. Názor na věc si prý musí udělat sám na základě podkladů managementu i jeho hodnocení týmem expertů.
Fuksa chce zefektivnit fungování státního podniku a zprůhlednit zadávání zakázek. "Podniknu razantní kroky k tomu, aby Lesy České republiky přestaly být černou ovcí státní správy, která je soustavně propírána médii za podezřelá výběrová řízení a pochybné projekty," uvedl Fuksa.
"V první fázi uděláme pořádek v oblasti správy a řízení společnosti, to by měl být poměrně rychlý proces. V druhé fázi pak nalezneme řešení několik let se vlekoucího problému zadávání zakázek na těžbu dřeva," upřesnil ministr svůj záměr. Řešení problému s tendry podle něj bude komplikovanější vzhledem k panujícím odborným sporům v oboru.
Efektivnost a transparentnost výběrových řízení LČR prověří ministerský tým vedený prvním náměstkem Romanem Bočkem. "Poté tento ministerský tým vyhodnotí již probíhající zakázky a navrhne zásahy u těch, které nepřináší výsledky odpovídající nákladům," řekla Dvořáčková. Ministr managementu LČR zároveň uložil vypracovat nový systém zadávání zakázek na principu naprosté transparentnosti, včetně využití elektronických aukcí.
LČR v polovině května po vlně výhrad zrušily obří tendr na lesnické práce po roku 2011 za zhruba 16 miliard korun. Tendr kritizovali politici, ekologové, lesnické firmy a výhrady k němu měl i antimonopolní úřad. Začátkem týdne podnik uvedl, že má již připravenou zadávací dokumentaci k novému tendru.