"Ekonomika se znovu začíná uzdravovat," odpověděl Geithner na dotaz, zda vidí riziko takzvaného dvojího dna. Tak se označuje situace, kdy ekonomika nejprve obnoví růst, ale neudrží jej a začne znovu oslabovat.
"Za nejpravděpodobnější považuji to, že uvidíme ekonomiku v příštím roce až dvou postupně sílit. Začne se zvyšovat počet pracovních míst a zvýší se také objem investic," řekl Geithner.
Ministr ale také naznačil, že bohatí Američané už nemají spoléhat na to, že se jim bude dostávat podpory v podobě daňových úlev. Současné daňové zvýhodnění skončí na konci letošního roku a vláda jej podle ministra nechá jen doběhnout. Právě tím chce prý ukázat, že plní sliby a snižuje schodky veřejných financí.
V pořadu This Week v televizi ABC pak ministr řekl, že ukončení daňového zvýhodnění pro bohaté proces oživení ekonomiky nijak nenaruší. Zrušení opatření se podle něj dotkne jen asi dvou až tří procent Američanů. Za bohaté se považují ti, co vydělají alespoň 250.000 dolarů (asi 4,9 milionu Kč) ročně. Daňové úlevy bohatým zavedla ještě vláda George Bushe.