...trhy po robustních ziscích evropských bank a solidních ekonomických datech zůstávaly nakloněny riziku.
Australský dolar ovšem oslaboval poté, co nečekaně slabá inflace v zemi snížila očekávání vyšších sazeb.
Chuť po riziku v úterý stoupla poté, co evropské akcie uzavřely seanci na pětitýdenním maximu. Dvě přední evropské banky, UBS <UBSN.VX><UBS.N> a Deutsche Bank <DBKGn.DE><DB.N>, oznámily výsledky, jimiž po závěru zátěžových testů, zveřejněných minulý týden, dále uklidnily investory. [ID:nDOL725094]
Nárůst indexu spotřebitelské důvěry skupiny GfK na srpen na nejvyšší úroveň od listopadu také zesílil naději, že ekonomický výhled Evropy se zlepšuje. [ID:nSCH724114]
Akciové trhy v Asii následovaly tento pozitivní trend, když japonský index Nikkei 225 <.N225> i šanghajská burza ve středu posílily o více než 2 procenta.
"Zjevně převládá chuť po riziku s tím, jak trh začíná věřit, že v Evropě probíhá oživení, ovšem je za tím nízká likvidita," řekl Neil Mellor, měnový stratég z Bank of New York Mellon.
Euro <EURJPY=> v 10:35 posilovalo o 0,2 procenta na 114,42 jenu, když předtím vystoupalo až na dvouměsíční maximum 114,74 jenu.
Euro <EUR=> se také drželo na dohled 11týdenního maxima k dolaru na úrovni 1,3045 dolaru, na něž vyšplhalo předchozí den, když přidávalo 0,1 procenta na 1,3007 dolaru.
Australský dolar oslaboval o 0,6 procenta na 0,8957 dolaru <AUD=>, a sklouzl tak z 11týdenního maxima na úrovni 0,9069 dolaru, na něž vystoupal v úterý.
Spotřebitelské ceny v Austrálii v minulém čtvrtletí stouply mnohem méně, než se čekalo, a jádrová inflace zpomalila na nejnižší tempo za více než tři roky. Sazby tak zřejmě zůstanou beze změny příští týden a možná i po celý zbytek roku. [ID:nSGE66P04R]