...pokračovala řadou silných čísel, jež vyvážila vliv slabých údajů z ekonomiky.
Hlavní indexy během července přidaly 7 procent, i když při slabých zobchodovaných objemech. Předtím za květen a červen však burzy dohromady ztratily téměř 14 procent.
Napětí mezi solidními firemními výsledky a slabšími údaji z ekonomiky drželo akcie celý červenec v omezeném pásmu. Před zahájením páteční seance investory zklamal výsledek amerického HDP za druhé čtvrtletí, ačkoli akcie se později během seance zotavily.
Absence jasného trendu vedla k techničtějšímu obchodování, když index S&P 500 nalezl podporu okolo úrovně 1100 bodů, ovšem měl potíže vystoupat nad hladinu 200denního pohyblivého průměru zhruba na úrovni 1115 bodů.
"Tady jsme v podstatě třikrát selhali, takže z technického pohledu tuto hladinu lidé využívají jako něco, o co se opírají na krátké straně," řekl Nick Kalivas, viceprezident průzkumu finančních trhů a hlavní analytik akciových indexů z MF Global.
Kalivas řekl, že globální indexy nákupních manažerů, jež budou zveřejněné na začátku týdne, poskytnou investorům lepší představu o směřování ekonomiky a mohly by pro trhy být určitým katalyzátorem.
"Trh se v posledních několika dnech do určité míry zadrhl. Na první pohled firemní výsledky byly velmi silné, ale v podstatě došlo ke ztrátě tažné síly," řekl.
Index amerických blue chips Dow Jones <.DJI> klesl v pátek o 0,01 procenta na 10.465,94 bodu, širší Standard & Poor's 500 <.SPX> posílil o 0,01 procenta na 1101,60 bodu a technologický Nasdaq Composite <.IXIC> stoupl o 0,13 procenta na 2254,70 bodu.
Za celý měsíc stoupl index Dow Jones o 7,1 procenta, širší S&P 500 posílil o 6,9 procenta a Nasdaq přidal 6,9 procenta.
[YORK/Reuters/Finance.cz]