Nikdo z 61 ekonomů dotazovaných agenturou Reuters nečekal změnu politiky banky. Většina z nich očekává zvýšení úrokových sazeb nejdříve v dubnu příštího roku. Británie má základní úrok na polovině procenta od nejhlubšího bodu hospodářské recese v březnu minulého roku.
Banka v prohlášení uvedla, že pouze jeden ze členů výboru hlasoval pro zvýšení sazeb na 0,75 procenta kvůli obavám z inflace. Míra inflace v Británii v současnosti činní 3,2 procenta, a je tak nad dvouprocentním cílem centrální banky. Většina členů se však domnívá, že faktory, které inflaci vytáhly vzhůru, tedy oslabení libry, vyšší prodejní daně a ceny ropy, jsou jen jednorázové a postupně se jejich vliv vytratí.
Cílem nízkých sazeb bylo vytáhnout zemi z recese, což se podařilo. Nyní se však zvyšují obavy, že v druhé polovině roku oživení ekonomiky zpomalí kvůli výrazným škrtům vládních výdajů, slabší poptávce po britském zboží v Evropě a přetrvávající neochotě bank poskytovat úvěry.
Měnový výbor britské centrální banky také nechal strop pro nákup aktiv na 200 miliardách liber (asi 6,3 bilionu Kč). Banka program spustila v únoru 2010, napsaly agentury AP a Reuters.