Průmyslová výroba zpomalila v červnu růst na 9,7 procenta

06.08.2010 | , Limerik
MAKRODATA A EU


perex-img Zdroj: Finance.cz

Informoval o tom dnes Český statistický úřad. V celém druhém čtvrtletí byla průmyslová produkce meziročně vyšší o 12,3 procenta.

Průmyslová výroba v červnu meziročně vzrostla o 9,7 procenta po květnovém růstu o 16,9 procenta. V porovnání s předchozím měsícem byla po očištění od sezonních vlivů vyšší o 0,7 procenta. Hodnota nových zakázek se meziročně zvýšila o 12,3 procenta. Informoval o tom dnes Český statistický úřad. V celém druhém čtvrtletí byla průmyslová produkce meziročně vyšší o 12,3 procenta.

V šestém měsíci k meziročnímu růstu průmyslové produkce přispěla zejména výroba aut, přívěsů a návěsů, kovových konstrukcí, počítačů, elektronických a optických přístrojů a zařízení. Naopak největší pokles produkce statistici zaznamenali ve výrobě nábytku a potravinářského zboží.

Autor článku

 

Články ze sekce: MAKRODATA A EU