Penzijní fond státu Massachusetts v žalobě uvádí, že správní rada pořádně neinformovala o interním vyšetřování, které se týkalo Hurda a jeho vztahu s veřejně známou konzultantkou firmy. Správní rada měla podle fondu akcionáře informovat o všech obviněních, která byla vůči Hurdovi vznesena. Vzhledem k tomu, že to neudělala, je zodpovědná za následný chaos a propad akcií Hewlett-Packard na burze.
Členům správní rady je rovněž kladeno za vinu, že neuhlídali takzvaný insider trading, tedy nedovolené obchodování s akciemi firmy na základě neveřejných informací, jehož se dopouštějí zástupci podniku. Navíc se prý rada snaží vyplatit Hurdovi odstupné ve výši desítek milionů dolarů, které si manažer nezaslouží. V žalobě je uvedeno, že firma ztratila velkou část důvěryhodnosti.
Náhlý a překvapivý odchod svého šéfa, včetně dalších dopadů, ale zdaleka nejsou všechny problémy, jimž firma čelí. Ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ) dnes napsal, že americké ministerstvo spravedlnosti firmu požádalo, aby předala interní záznamy, které se vztahují k mezinárodnímu vyšetřování údajné úplatkářské aféry v Rusku. Případem se zabývají německé úřady.
Zástupci Hewlett-Packard údajně zaplatili kolem osmi milionů eur (zhruba 199 milionů Kč), aby v Rusku získali zakázku za 35 milionů eur. Kontraktem byla pověřena německá pobočka firmy. Hewlett-Packard k tomu podle agentury AP sdělil, že s vyšetřovateli spolupracuje. Za pomoci úplatků měla být počítači vybavena kancelář ruského státního zastupitelství.