Před vstupem na burzu druhý největší hamburgerový řetězec v USA vlastnily investiční společnosti TPG, Bain Capital a Goldmans Sachs, které v něm mají stále podíl. Soukromí investoři koupili Burger King v roce 2002 od britské nápojové skupiny Diageo za 1,5 miliardy USD.
O možném prodeji Burger King informuje dnes také list Wall Street Journal, který jako jednoho ze zájemců označil britského soukromého investora 3i Group. Zdroj agentuře Reuters potvrdil, že jedním ze zájemců 3i skutečně je. V Burger King ani 3i nebyl k zastižení nikdo, kdo by se ke zprávě vyjádřil.
Čistý zisk Burger King se ve čtvrtém finančním čtvrtletí kvůli poklesu prodeje meziročně snížil o 17 procent na 49 milionů dolarů. Tržby se ve čtvrtletí končícím v červnu snížily o procento na 623 milionů dolarů. Společnost minulý měsíc varovala, že čeká v novém fiskálním roce slabou poptávku kvůli zpomalení ekonomického růstu a není jisté, jak jí ovlivní vývoj cen důležitých surovin, jako hovězího.
Investiční firmy začínají být v posledních měsících aktivní a fúze a akvizice rostou. V srpnu skupina Blacstone Group uzavřela dohodu o koupi energetické firmy Dynegy za 543 milionů USD, včetně dluhu částka činí 4,7 miliardy USD. Minulý měsíc byl také podle hodnoty dohod o fúzích a akvizicích nejaktivnějším srpnem od roku 1999.
Burger Kings má více než 12.000 restaurací ve všech 50 státech USA a v 73 dalších zemích a amerických teritoriích. Licenci na značku Burger King v ČR mají tři firmy, AmRest, společnost BK Team, kterou kvůli provozování sítě restaurací Burger King založila firma Jídelní a lůžkové vozy, a italská firma Autogrill.