Podle ředitele veletrhu Jiřího Rouska se do Brna vrací i firmy, které loni nevystavovaly v souvislosti s hospodářskou krizí, jež citelně zasáhla celé odvětví.
Program veletrhu dnes otevře sněm Svazu průmyslu a obchodu, kterého se zúčastní i premiér Petr Nečas (ODS) a někteří ministři jeho vlády. Mezi hlavní témata sněmu bude patřit flexibilní trh práce, energetika, ekologie, výzkum, vývoj inovace, informační technologie, doprava a dopravní infrastruktura, boj proti korupci, efektivní státní správa, účinná podpora exportu, konkurenceschopnost a ekonomický růst.
Jedním z klíčových bodů programu veletrhu bude i středeční konference o dostavbě jaderné elektrárny Temelín. Představí se jednotliví uchazeči tendru, kteří mají ukázat co nabízí českým firmám. Zástupce ČEZ také představí požadavky společnosti, jakožto investora dostavby.
Hlavní partnerskou zemí strojírenského veletrhu je letos Rakousko. Ve speciálním pavilonu se představí 50 firem. Na 1000 metrech čtverečních se budou prezentovat podniky z Ruska. Celkem 230 firem přijede z Německa.
Na výstavišti se do pátku uskuteční celý komplex specializovaných veletrhů strojírenského a technologického zaměření. Vedle strojírenského veletrhu to bude například veletrh obráběcích a tvářecích strojů IMT, Mezinárodní slévárenský veletrh FOND-EX a Mezinárodní veletrh svařovací techniky WELDING.