"Vždy budeme podporovat každou legislativu, která zvýší bezpečnost a zdraví finančního sektoru. Pochopitelně se musíme podívat i na podrobnosti a na to, jak se budou změny dotýkat našeho působení v Číně," poznamenal Au k nově přijatým pravidlům.
Nová pravidla regulace bankovního sektoru Basilej III se týkají výše kapitálu, kterým banky disponují, a jeho kvalitou. Smyslem je zajistit, aby finanční domy měly dostatek kapitálu pro případ, že by se vyskytla nová finanční krize podobná té, která zasáhla svět v letech 2008 až 2009. Právě tato krize byla podnětem k tomu, aby se dosavadní pravidla zpřísnila a banky byly nuceny chovat se odpovědněji.
Citigroup v Číně podle svého šéfa pohodlně splňuje i poměr osmiprocentní kapitálové přiměřenosti, který vyžaduje čínská Ústřední komise pro regulaci bank (CBRC). Citigroup navíc provádí vlastní zátěžovou zkoušku, která má ukázat, zda by ústav obstál i v situaci, kdy výrazně klesnou ceny nemovitostí. Takový scénář by totiž ovlivnil kvalitu úvěrového portfolia a snížil zisky bank.
"Neustále provádíme naše interní zátěžové zkoušky, abychom zjistili, jak si povedeme v různých scénářích vývoje trhu," řekl Au. "S výsledky těchto zkoušek jsme zatím spokojeni," dodal.