"Když srovnáte dnešní výsledky s tím, co se původně na začátku navrhovalo, je to snadno ospravedlnitelný kompromis," řekl Zeitler, jehož cituje agentura Reuters. Nedostatek kapitálu mezi německými bankami je ale podle něj nižší, než odhadovaly některé bankovní asociace.
Bundesbank, jak se německá centrální banka oficiálně nazývá, vyjednala v rámci debaty o regulaci bank několik kompromisů. Jedním z nich je například fakt, že německé instituce, které nejsou akciovými společnostmi, mohou účast tichých společníků za určitých okolností v účetnictví dál vést jako součást základního kapitálu.
Bundesbanka v nadcházejících dnech německé banky osloví a vyzve je, aby doložily, jak budou přísnější regulační prvky zavádět do praxe. Nová pravidla regulace se týkají výše kapitálu, kterým banky disponují, a jeho kvality. Ve finančním sektoru jde o jednu z největších reforem, které byly v posledních letech zavedeny.
Smyslem zavádění přísnější regulace je zajistit, aby finanční domy měly dostatek kapitálu pro případ, že by se vyskytla nová finanční krize podobná té, která zasáhla svět v letech 2008 až 2009. Právě tato krize byla podnětem k tomu, aby se dosavadní pravidla zpřísnila a banky byly nuceny chovat se odpovědněji.