Zástupci MPO ani ČOI podle televize dodnes jasně neřekli, jestli žehličky jsou, či nejsou nebezpečné a kde se stala chyba.
Na podzim roku 2008 ČOI označila za nebezpečnou napařovací žehličku, kterou do Česka dovážela firma OFO-CZ. Podle tehdejšího vyjádření mluvčího ČOI Marka Ženkla žehlička "mohla způsobit úraz nebo požár". Zpráva podle televize vyvolala řetězovou reakci obchodníků, například řetězec Kaufland se omluvil zákazníkům, "kterým vznikly koupí tohoto výrobku nepříjemnosti".
Podle distributora žehliček se ale nakonec ukázalo, že žehlička normám vyhovuje. "Následně však bylo zjištěno a samotnou ČOI uznáno, že předmětná žehlička vyhovuje," citovala televize žalobu společnosti OFO-CZ na ČOI. Distributor žehliček tvrdí, že ho chování ČOI poškodilo. Společnost musela všechny žehličky stáhnout z trhu a potom přišla o všechny kontrakty. Po MPO, pod které ČOI spadá, nyní chce 57 milionů korun odškodného.
MPO s žalobou nesouhlasí. Podle mluvčího ministerstva nelze jednoduše říci, v čem se stala chyba. "Ten problém je poněkud širší, nelze ho omezit pouze na stručné vyjádření," řekl televizi mluvčí MPO Pavel Vlček.
Podle televize to není poprvé, co se ČOI dostala do právních sporů kvůli rozhodování svému výroku. Například v září 2009 označila za nebezpečné kočárky Quinny. Nakonec však sama uvedla, že podle hlavního hygienika ČR jsou kočárky bezpečné a splňují všechny normy.
O tom, jestli stát bude platit odškodné, bude rozhodovat soud v příštích týdnech. "Podle právníků by šlo o přelomové rozhodnutí," uvedla televize.