...peníze, srazila výnosy dluhopisů a držela americkou měnu na dohled pětiměsíčního minima k euru.
Hráči na trhu zaujímali pozice s ohledem na očekávání, že Fed do konce roku přistoupí k dalšímu kvantitativnímu uvolňování politiky. Dolar tak tento týden čelí trvalému tlaku a vůči koši předních světových měn stojí na šestiměsíčním dnu.
Dolarový index <.DXY> ve středu prolomil podpůrnou hladinu těsně nad 80,00 bodu, nicméně nalezl další podporu na úrovni 79,50 až 79,70 bodu. Techničtí analytici před dalším poklesem čekají stabilizaci americké měny.
Dolarový index v 9:50 přidával 0,15 procenta na 79,95 bodu.
"Nižší výnosy dluhopisů Spojených států naznačují, že dolar má celkově namířeno níž," řekl Andrew Robinson, stratég devizového trhu ze Saxo Bank.
"Průběžně může docházet k menšímu vybírání zisků, ale je zřejmě spousta lidí, kteří budou v příštích několika týdnech ochotni dolar prodávat, jakmile posílí."
Výnosy krátkodobých amerických dluhopisů <US2YT=RR> ve středu klesly na historické dno pouhých 0,407 procenta, a využívání dolaru jako měny pro financování takzvaných carry obchodů tak ještě zlevnilo.
Vůči jednotné měně se dolar zotavoval o 0,2 procenta na 1,3360 za euro <EUR=> poté, co se ve středu propadl na pětiměsíční minimum 1,3440.
K japonské měně dolar přidával 0,1 procenta na 84,60 jenu <JPY=>. Ve středu klesl až na 84,27 jenu, než se stabilizoval vzhledem k nebezpečí intervence.
Novozélandský dolar oslaboval po zprávě, že ekonomika země v minulém kvartále vzrostla o pouhé 0,2 procenta, hluboko pod odhady.
Novozélandská měna <NZD=> ztrácela 1,4 procenta na 0,728 dolaru, a ustupovala tak z osmiměsíčního vrcholu k americké měně z předchozí seance. [ID:nSGE68J072]