Ekonomové podle agentury Reuters v průměru čekali, že výroba skončí v září stejně jako v předešlém měsíci. V srpnu produkce v meziměsíčním srovnání stoupla o 0,2 procenta.
V meziročním srovnání byla produkce amerického průmyslu vyšší o 5,4 procenta. Stejné tempo meziměsíčního poklesu a meziročního růstu vykázal klíčový zpracovatelský sektor. Těžba surovin se proti srpnu zvýšila o 0,7 procenta, zatímco produkce podniků síťových služeb jako elektráren, plynáren a vodáren klesla o 1,9 procenta.
Míra využití průmyslových kapacit klesla o 0,1 procentního bodu na 74,7 procenta. To je sice 4,2 bodu nad úrovní loňského září, avšak 5,9 bodu pod průměrem let 1972-2009.
Zpracovatelský průmysl byl donedávna tahounem oživování největší světové ekonomiky z hluboké recese, podle analytiků však sektor rostl hlavně díky doplňování zásob a investicím do nahrazování starých zařízení. Spotřebitelská poptávka však nyní kvůli přetrvávající vysoké nezaměstnanosti slábne, což celou ekonomiku stahuje dolů.
Fed v poslední době prohlašuje, že je připraven přijít ekonomice na pomoc. Analytici čekají, že ještě letos rozhodne o novém kole takzvaného kvantitativního uvolnění měnové politiky, které bude spočívat v nákupech vládních dluhopisů a pumpování nových peněz do ekonomiky.