Nejlepší hodnocení dostaly informace o rozpočtu v Jihoafrické republice, na Novém Zélandu a ve Velké Británii. Naopak mezi nejhůře hodnocené patří například Čína, Saúdská Arábie, Bolívie nebo Senegal.
Z celkem osmi sledovaných rozpočtových dokumentů byly v České republice hodnoceny "výborně" měsíční a čtvrtletní zprávy o pokladním plnění státního rozpočtu. Hodnocení "velmi dobře" obdržel vládní návrh státního rozpočtu, zákon o státním rozpočtu, státní závěrečný účet a stanovisko Nejvyššího kontrolního úřadu k návrhu státního závěrečného účtu.
Naopak mezi hlavní nedostatky ohledně informovanosti o rozpočtu podle studie patří nedodržování termínů zveřejnění pololetních zpráv. Navíc v Česku vůbec neexistují na rozdíl od jiných zemí předběžné zprávy o rozpočtu a dokument s názvem rozpočet pro občany.
Předběžná zpráva o rozpočtu by měla být podle centra zveřejněna měsíc před předložením vládního návrhu Poslanecké sněmovně. Hlavní cíl zprávy spočívá v zajištění přehledu o základních parametrech připravovaného státního rozpočtu. Rozpočet pro občany pak představuje dokument, který srozumitelnou formou shrnuje informace o rozpočtovém procesu, rozpočtových prioritách, nejvýznamnějších příjmech, výdajích, saldu, způsobu jeho financování a vývoji státního zadlužení.
Srovnávací studii Open Budget Survey 2010 zveřejnilo Centrum pro rozpočet a politické priority se sídlem v americkém Washingtonu. Nyní zveřejněné výsledky se týkají rozpočtových let 2008 a 2009.
Prostřednictvím Indexu otevřeného rozpočtu byl hodnocen rozsah informací o hospodaření státu poskytovaných vládou široké veřejnosti. Index je stanoven na základě odpovědí na 92 otázek v dotazníku, který podrobně zkoumá osm základních rozpočtových dokumentů z hlediska jejich dostupnosti pro veřejnost a rozsahu poskytovaných informací. Současně je zkoumána i role zákonodárců a Nejvyššího kontrolního úřadu a možnost občanů podílet se na procesu rozhodování o rozpočtu.