Meziroční růst tržeb o 84 milionů korun ovlivnil především prodej vlastních výrobků a mírně zvýšený prodej dovezených nápojů. Pokles zisku ovlivnilo zaúčtování jednorázového výnosu z prodeje majetku v předchozím roce a vytvoření opravných položek a rezerv k majetku v roce letošním. Také se v něm projevilo zdražení vstupů do výroby, nakupovaného zboží a vyšší investice do rozvoje značek. Ke snížení zisku přispěla i strategie firmy nesnižovat mzdy ani počty zaměstnanců, uvedla Kotýnková.
Podle ní likérka pro tento finanční rok očekává pozitivní trend ve vývoji tržeb. Letos v červnu otevřela nový výrobní závod v Karlových Varech, městské části Bohatice, kde měla od roku 2005 stáčírnu, kam se vozily kamiony s becherovkou z centra města. Do závodu investovala více než 100 milionů korun. Výrobní kapacita vzrostla až o 40 procent.
Likérku Jan Becher vlastní od roku 1998 koncern Pernod Ricard SA. Na českém trhu likérka funguje rovněž jako distributor značek mateřské skupiny. Prodej dovážených nápojů tvoří asi deset procent celkového zisku Becherovky.
Likér z Karlových Varů putuje do více než 35 zemí světa a vývoz stále roste. Druhým největším trhem je Slovensko, kam v roce 2005 prodala milion litrů likéru.
Čistý zisk francouzského výrobce alkoholických nápojů Pernod Ricard, který je druhým největším výrobcem lihovin na světě za britským konkurentem Diageo, v uplynulém fiskálním roce stoupl o procento na 951 milionů eur (zhruba 23,5 miliardy Kč). K růstu zisku přispěla silná poptávka po koňaku Martell v Číně a po whiskey Chivas Regal v Latinské Americe. Celkové tržby firmy nicméně ve fiskálním roce končícím v červnu klesly o dvě procenta na 7,08 miliardy eur kvůli nepříznivému vývoji měnových kurzů.