China Life, stejně jako její konkurent Pching An, loni pocítila dopady hospodářské krize. Část peněz pojišťovny umisťují na finančních trzích, které postihl silný pokles cen aktiv. Situace v obou pojišťovnách už se ale stabilizovala, hlavně díky citelnému zlepšení na jejich domácím, tedy čínském, trhu.
China Life je největší životní pojišťovnou na světě podle tržní hodnoty. Analytici v anketě agentury Reuters v průměru předpokládali, že pojišťovna zvýší čtvrtletní zisk na 8,4 miliardy jüanů.
Čína před nedávnem zvýšila základní úrokové sazby, což část analytiků překvapilo. Vyšší úroky by ale měly v nadcházejícím období pojišťovnám pomoci k růstu zisku, protože se nyní zvyšují výnosy z investic do dluhopisů.
Ve třetím čtvrtletí se příjem z investic pojišťovně China Life snížil zhruba o čtyři procenta na 15 miliard jüanů. China Life ale v tomto ohledu nijak nevybočuje z řady, zmíněná Pching An si také vedla hůř. Její zisk ve třetím čtvrtletí klesl zhruba o 26 procent na 3,15 miliardy jüanů (asi 8,4 miliardy Kč).
Akcie China Life od začátku letošního roku vykazují pokles asi o devět procent. Vedou si tak mnohem hůř než hlavní index burzy v Hongkongu. Ten o šest procent zpevnil.