Antimonopolní úřad firmě původně uložil pokutu milion korun. V době, kdy tak učinil, to byla jedna z nejvyšších pokut za porušení pravidel při zadávání veřejných zakázek. Bývalý předseda ÚOHS Martin Pecina ale v druhostupňovém řízení pokutu snížil na polovinu. Firma pokutu zaplatila v červnu 2006, ale u soudů se domáhala jejího zrušení. Neuspěla ani u Krajského soudu ani u Nejvyššího správního soudu. Nyní její stížnost zamítl i Ústavní soud.
Ústavní soud v postupu obou zmíněných správních soudů nenašel žádné pochybení. "Jak je z napadených rozhodnutí patrné, správní soudy se věcí řádně a plně zabývaly. V řízení postupovaly v souladu s procesními předpisy a svá rozhodnutí důkladně odůvodnily," uvedla v aktuálním usnesení předsedkyně příslušného senátu Ústavního soudu Michaela Židlická.
Soud se zabýval i otázkou možné podjatosti jednoho z členů senátu Krajského soudu v Brně, který případ posuzoval a dříve pracoval na ÚOHS. Tvrzení dopravního podniku v tomto bodu neshledal ÚS jako opodstatněné.
Dopravní společnost Zlín-Otrokovice podle ÚOHS i soudů porušila zákon, když podepsala smlouvu na šest trolejbusů za 78 milionů Kč přímo s firmou Karosa a nevyhlásila výběrové řízení. Dopravní společnost už vlastnila autobusy z Karosy. Svůj vozový park chtěla sjednotit, a proto se rozhodla koupit přímo od stejné firmy ještě šest nízkopodlažních trolejbusů.
Podle antimonopolního úřadu by to šlo, pokud by chtěla nakoupit stejné autobusy. Pak by mohla firma označit novou zakázku za dodatečnou a využít dřívější spolupráce. U jiného druhu dopravního prostředku ale dodatečná zakázka nebyla podle názoru ÚOHS možná. S tím dopravní společnost nesouhlasila.