Skončit musel finanční ústav First Banking Center z Burlingtonu ve státě Wisconsin, který měl aktiva za 750,7 milionu dolarů (asi 13,6 miliardy Kč). Vklady z této banky nyní převezme její rival First Michigan Bank z města Troy v sousedním státě Michigan.
Druhou bankou, která musela skončit, je Gulf State Community Bank z města Carrabelle na Floridě. Banka měla aktiva v objemu 112,1 milionu dolarů (asi dvě miliardy Kč). Vklady převezme ústav Centennial Bank, který sídlí ve městě Conway v Arkansasu. Centennial Bank je součástí ústavu Home BancShares.
Jako třetí končí finanční ústav Allegiance Bank of North America z Bala Cynwyd v Pensylvánii. Jeho aktiva dosahovala 106,6 milionu dolarů (asi 1,9 miliardy Kč), vklady klientů nyní převezme VIST Bank z Wyomissingu, rovněž v Pensylvánii.
Krachy bank v USA řeší Federální společnost pro pojištění vkladů (FDIC). Banka, která má problémy, je zpravidla uzavřena na konci pracovního týdne, přes víkend se zajistí převod vkladů do nové banky, takže a v pondělí ráno mají klienti vklady k dispozici v nové bance. Vklady nad limit zákonného pojištění si lidé mohou pojistit u komerčních pojišťoven.
FDIC má 23. listopadu oznámit, jak si americké banky stojí a jak velké zisky odvětví finančních služeb v USA ve třetím čtvrtletí vytvořilo. Šéfka FDIC Sheila Bairová nedávno řekla, že i když celkový počet krachů bank bude letos vyšší než loni, celkový objem aktiv ve zkrachovalých bankách už zřejmě bude nižší. Největším případem krachu banky v důsledku finanční krize je v USA banka Washington Mutual. Ta zkrachovala v září 2008 a měla aktiva za 307 miliard dolarů (asi 5,5 bilionu Kč).
FDIC v říjnu snížila odhad nákladů v souvislosti s krachem bank na pětileté období do roku 2014 na 52 miliard dolarů. Do té doby počítala s částkou asi 60 miliard USD. Fond pojištění vkladů, který je součástí FDIC a do něhož přispívají banky, klientům garantuje vklady až do výše 250.000 dolarů (asi 4,5 milionu Kč) na jeden účet.